Golfové zájezdy

Snad každý milovník golfu začne jednou snít o tom, že si svůj koníček, svou zálibu, spojí v jedno s dovolenou. A to vůbec není špatný nápad, protože strávit dovolenou na greenu je určitě příjemnější způsob, než se nudně péci na pláži. Není nic snadnějšího, než zabalit golfové hole, najít si správný golfový zájezd a vyrazit.

Dovolená a sport

Dnes se přáním meze nekladou. Pokud máte rádi golf a chcete vypustit, užít si řádnou dovolenou, spojte si příjemné s ještě příjemnějším.

Sportovní dovolené jsou nanejvýš v oblibě. Jejich výhoda spočívá v obrovské různorodosti a s tím, že každé letovisko a i sportovní resorty se snaží v konkurenci nabízet jen to nejlepší, vaše možnosti výběru se zvyšují. Můžete si užívat přes noc pohodlí a luxusu hotelu, odpoledne postupovat fairwayem ke greenu, dopoledne strávit na masáži a oběd strávit ve skvělé restauraci nebo na ochutnávce nějakých vybraných místních specialit.

A je vlastně jen na vás, jestli si takový malý ráj užijete sami, s rodinou nebo jen s drahou polovičkou. A co se zemí týče, i v této otázce si můžete dlouho vybírat. Nejen matka sportu, Anglie, nabízí poutavé destinace nabízející golfové zážitky. Mnoho skvělých příležitostí ke golfovým zájezdům je i ve Španělsku, Francii, Kanadě, Rusku ale i v Číně. Samozřejmě kapitolou samou o sobě jsou golfové zájezdy do Ameriky, především pak na Floridu, což je země golfu zaslíbená. Golf prý hraje přes 60 milionů nadšenců z celého světa, což jednoznačně musí znamenat, že i jamku najdete v každém státě.

Golfový balíček

Abyste vám co nejvíce provozovatelé hotelů a golfových resortů ušetřili práci, spojili své síly a vytvořili novinku ve světě rekreací. Golfové balíčky.

Jedná se o jedinečný produkt v oblasti služeb, prakticky můžeme mluvit o golfovém zájezdu či dovolené na míru, nebo rovnou „na klíč“. To znamená, že si podle nabídky daného balíčku vyberete, co se vám líbí nejvíc, daný balíček si zakoupíte a pak stačí jen vyrazit a užít si.

Co nabízejí golfové balíčky?

V první řadě nabízejí hlavně hraní golfu na určitém hřišti. Aby ale nabídka byla úplná a opravdu se dalo mluvit o nějakém balíčku tvořící dovolenou, přidává se ke hře pobyt v hotelích a často také doprava.

Cena balíčků roste s jejich komplexností, tedy s tím, co vše pro vás pouhé zakoupení balíčku, připraví a zajistí. Nabídka je velmi různorodá. Každopádně doporučujeme hlavně ty balíčky, které ke hře a ubytování přičtou alespoň dopravu na dané místo, samozřejmě i se zpáteční cestou. To se na dodatečných výlohách může totiž hezky prodražit, zvláště je-li vaše destinace například v Karibiku. Dobré je vybírat si takové balíčky, které obsahují i dopravu z hotelu na samotný green. Nebo si alespoň pohlídejte, jak daleko je hřiště od bran hotelu, abyste se nemuseli zbytečně dlouho trmácet, kdo ví kudy a kam.

Na vaší vlastní úvaze pak je, jestli budete chtít balíček all-inclusive. Určitě se můžete při procházení nabídek domluvit na osobních podmínkách, například na přední plné penze v hotelu, konzumace nápojů na baru, masáže atd.

Na co nezapomenout

Je poměrně důležité nezapomenout na zdraví a bezpečnost. Ačkoliv golf není hra nikterak agresivní a nebezpečná, je lepší mít, pro všechny případy, zdravotní a i úrazové pojištění. V zemích Evropské unie je možné, že vaše pojišťovna lékařské výlohy hradí i v zahraničí, ale i tak je vždy lepší být připraven na vše.

Vlastní nebo půjčené hole?

Hole pro golfistu můžou často znamenat to samé, jako skalpel pro chirurga nebo housle pro virtuóza. Ne s každými se dá skvěle provádět to, co chceme a „naše nářadíčko“ je vždy lepší. Alespoň proto, že jsme na něj zvyklí.

Mohou ale nastat chvíle, kdy jej budeme muset nechat doma. Opět se můžete spolehnout na golfové sportovní balíčky, které vám mohou mimo jiné i zajistit bezplatné zapůjčení základní výbavy. Jistě to oceníte hlavně v případech, kdy vás s holemi do letadla nepustí.

Náhodné fotky z vašich cest

Brazílie_196
Austrálie_170
Kanada_304
Maledivy_21

Ze středomoří Oblíbený ostrov Hvar

Stále více Čechů tráví dovolenou na chorvatských ostrovech. Mezi nejoblíbenější pak patří ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii mezi ostrovy Brač, Vis a Korčula. Ostrov nabízí historické město Hvar, okouzlující přírodu i spoustu krásných pláží, které vyhledává většina z nás.

Celý článek

Naši sousedé Krásy německých měst

Takřka každé větší německé město nabízí historickou čtvrť, ve které můžete navštívit nejednu památku. Navíc jsou německé městské slavnosti vyhlášené po celém světě, a tak řada z nás německá města navštěvuje stále častěji. Je proto dobré se s nimi seznámit trochu blíže.

Celý článek

Z Afriky Hurghada, turistický ráj

Snad nejoblíbenější destinací Egypta je pro Čechy přístavní město Hurghada, která nabízí stovky moderních hotelů, nekončící noční život, nekonečné písčité pláže a také krásy podmořského světa. Navíc je zde turistická sezóna po celý rok - neváhejte a navštivte Hurghadu také!

Celý článek

Tropické ráje Neobjevený ostrov Niue

Na zemi snad nenajdete místo, které by bylo nám, středoevropanům vzdálenější. Malinkatý ostrov v Pacifiku, jež je tak odlehlý, že se k němu nedá téměř dostat. I přesto tady najdeme krásy, které nás přitahují. Objevte nádhery tropického ráje na ostrově Niue.

Celý článek