Lyžařské zájezdy

Rádi byste v zimě zmizeli na víkend do hor, na lyže, na pořádný sníh a na krásnou malebnou chatu? Vaše sny o zimní dovolené a touhy pořádných sjezdovek se mohou velmi snadno naplnit. Pokud nemáte rádi zařizování, dlouhé telefonáty s lidmi, kterým často ani nerozumíte, nebo zkrátka nemáte čas hledat kde a za kolik se ubytujete, využijte lyžařských balíčků. Využijte pohodlí, jaké vám balíčky nabízejí, a kupte si dovolenou v pohodlí domova, kde si stačí projít nabídku katalogu, ze kterého zjistíte hned vše potřebné.

Lyžařské balíčky

Lyžařské balíčky nabízejí vlastně už zařízenou dovolenou. Nemusíte řešit lámanou angličtinou hovory se Švýcary a Rakušany, nemusíte ceny přepočítávat na naši měnu z eur nebo dolarů. Zabalte si svetr, lyže, objednejte balíček a vyrazte.

Nabídky balíčků jsou nepřeberné. Lyžařské zájezdy a pobyty mají tu výhodu, že jsou směřovány do hor, kde jsou již od pradávna stavěny velké horské chaty prakticky hned pod sjezdovkou. Takže většina lyžařských zájezdů je spojena jak s lyžováním, tak i s ubytováním. A díky časté blízkosti chat ke sjezdovkám si ani nemusíte lámat hlavu s dopravou, která by se u aut určitě ráda zkomplikovala.

Kdy a kam na lyže

Horská střediska nabízejí skoro celoroční provoz. Co se lyžování týče, jedná se samozřejmě o zimní měsíce a brzké jarní období, kde hlavně na vysokých polohách velehor zůstává stále dost sněhu. Je ale dobré pamatovat na balíčky dopředu, zvláště vícedenní lyžařské zájezdy by mohlo být problém řešit měsíc před termínem. Resorty se plní často velmi rychle, zvláště pokud jsou vyhlášené.

Tím se dostáváme ke klasické otázce – kam na lyže? Pokud je vám republika malá, ale stále byste rádi zůstali „doma“, zkuste se poohlédnout po Slovensku, které stále za příznivé ceny nabízí mnoho poutavých míst, kde se dá užít spousty zábavy na lyžích. Nemůžeme opomenout samozřejmě Alpy, kde se vám asi nejvíce hodí němčina nebo Italština, záleží, z jaké strany Alpy máte rádi. Lyžovat se dá ale také v Polsku, ve Francii nebo v poměrně exotické zemi – Kanadě. Její exotika spočívá hlavně v netradičnosti, protože našince tma sotva potkáte. Kanada, nejvíce na svém západním pobřeží, nabízí skvělé a dokonale udržované sjezdovky. Lanovky, hosté chaty, to vše je stejné, ale přece tak jiné, než to známe z Evropy.

Nabídka lyžařských balíčků

Lyžařské balíčky v první řadě slibují skvělé a prověřené lyžařské možnosti. V základu balíčky nabízejí jednak ubytování, ale hlavně lyžování, nejčastěji formou permanentky na vleky či lanovky.

Cena balíčků roste v návaznosti na jejich obsáhlost. Bez problémů si do svého balíčku můžete nechat zahrnout doprovodné zážitky, jako jsou masáže, návštěvy galerií či divadel a tak dále.

Na co byste neměli zapomenout je doprava do samotného rezortu, a samozřejmě její zpáteční povaha. Hodí se také zajistit, nebo spíše upřesnit, dopravu mezi ubytováním a samotnými sjezdovkami.

Na co určitě nezapomínat?

Jednoznačně na pojištění zdravotní a úrazové. I když vaše pojišťovna může hradit lékařské výlohy v zahraničí, nejčastěji a nejméně problematicky v zemích Evropské unie, je lepší mít speciální pojištění pro daný zájezd. Takové pojištění, například na víkend nebo na týden, není často ani moc finančně náročné. Určitě je lepší mít jistotu, než pak těžce doplácet hospitalizaci, nebo i jen sádru na holeni.

Náhodné fotky z vašich cest

Austrálie_48
Německo_117
Turecko_34
Kanada_44

Ze středomoří Oblíbený ostrov Hvar

Stále více Čechů tráví dovolenou na chorvatských ostrovech. Mezi nejoblíbenější pak patří ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii mezi ostrovy Brač, Vis a Korčula. Ostrov nabízí historické město Hvar, okouzlující přírodu i spoustu krásných pláží, které vyhledává většina z nás.

Celý článek

Naši sousedé Krásy německých měst

Takřka každé větší německé město nabízí historickou čtvrť, ve které můžete navštívit nejednu památku. Navíc jsou německé městské slavnosti vyhlášené po celém světě, a tak řada z nás německá města navštěvuje stále častěji. Je proto dobré se s nimi seznámit trochu blíže.

Celý článek

Z Afriky Hurghada, turistický ráj

Snad nejoblíbenější destinací Egypta je pro Čechy přístavní město Hurghada, která nabízí stovky moderních hotelů, nekončící noční život, nekonečné písčité pláže a také krásy podmořského světa. Navíc je zde turistická sezóna po celý rok - neváhejte a navštivte Hurghadu také!

Celý článek

Tropické ráje Neobjevený ostrov Niue

Na zemi snad nenajdete místo, které by bylo nám, středoevropanům vzdálenější. Malinkatý ostrov v Pacifiku, jež je tak odlehlý, že se k němu nedá téměř dostat. I přesto tady najdeme krásy, které nás přitahují. Objevte nádhery tropického ráje na ostrově Niue.

Celý článek