Kefalonie - největší Jónský ostrov

Kefalonie je největším Jónským ostrovem, rozprostírá se v Jónském moři směrem na západ od Řecka, ostrov najdete mezi ostrovy Lefkada a Zakynthos. Na ostrově žije přibližně 45 tisíc obyvatel, z nich většina obývá Argostoli, což je hlavní město Kefalonie. Pro tento ostrov je typický především zdejší olivový olej a také med, který je nezvyklý v tom, že je do něj přidáván tymián nebo oříšky. Kefalonie je místem, které rozhodně stojí navštívit, zejména stojíte-li o nezapomenutelnou a výjimečnou dovolenou.

Vstup Chorvatska do EU

Od 1. července roku 2013 je Chorvatsko plnoprávným členským státem Evropské unie, což přináší mnoho změn nejen pro trvalé obyvatele Chorvatska, ale také pro statisíce turistů, kteří zde každoročně tráví svou letní dovolenou.

Češi jsou stále jedni z nejčastějších návštěvníků tohoto přímořského státu, proto bychom vás rádi upozornili na několik zásadních věcí. Změny se týkají především dovozu a vývozu zboží, dokladů potřebných na cestu k moři a hraničních kontrol.

Francie – poznávání regionů

Na území Francie je vytyčeno celkem 27 regionů, které se od sebe v mnoha ohledech liší, ačkoli jsou součástí jedné země. V každém z těchto regionů nacházejí turisté mnoho nezapomenutelných zážitků, každý z těchto regionů stojí za to, abyste ho navštívili, každý vám nabídne něco jiného.

Grand Canyon jeden z nejstarších národních parků USA

Národní Park Grand Canyon se nachází v USA ve státě Arizona v místech, kde leží hranice států Utah a Nevada. Jedná se o jeden z největších přírodních úkazů světa a o nejkrásnější národní park Severní Ameriky.

Grand Canyon je velkým lákadlem pro návštěvníky USA, ročně jich sem zavítá až pět milionů – národní park je ovšem natolik rozsáhlý, že všechny turisty, kteří jej zatouží spatřit, bez problémů pojme.

Kelibria – ptačí ráj

Městečko Kelibria leží na samém konci poloostrova Cap Bon, který se nachází na severovýchodním konci Tuniska a zasahuje do Středozemního moře. Tento poloostrov má velmi blízko k Itálii a jeho území je jedním z nejúrodnějších míst v Tunisku – možná právě proto onen název Cap Bon (neboli Krásný mys). Pěstují se zde především citrusy, vinná réva a zelenina – produkce ovoce a zeleniny je kromě cestovního ruchu jedním z nejvýznamnějších zdrojů příjmů pro obyvatele na poloostrově.

Toskánsko – středověká atmosféra na severu Itálie

Toskánsko je jedním z mnoha italských regionů a nachází se na severu této země. V sousedství Toskánska nalezneme dalších pět regionů, jsou to Ligurie, Emilia-Romagna, Marche, Umrie a Lazio. Západní břehy regionu omývá Tyrhénské moře.

Kromě malebné krajiny s nespočetnými vinicemi, kamennými domky a olivovníky může Toskánsko nabídnout mnoho turistických lákadel – některé z nich vám budou připadat přinejmenším povědomá. Mimo jiné se zde nacházejí slavná města jako Pisa, Florencie, Siena, Montepulciano, Volterra a Lucca.

Výstup na Triglav ve Slovinsku

Slovinsko je každý rok cílem mnoha Čechů, kteří tam jezdí především za adrenalinovými sporty a pěší turistikou. Popravdě, slovinské moře za moc nestojí, ale hory jsou ve Slovinsku úžasné. Výstup na Triglav se tak stává pro mnoho lidí, pomyslným zlatým hřebem.

Pro cesty do středomoří je dobré se očkovat

Pokud se chystáte strávit dovolenou u některého evropského moře (například toho Středozemního), je dobré se pro všechny případy nechat očkovat alespoň proti těm nejčastějším infekčním onemocněním. Pokud vás dodnes ani nenapadlo se před cestou do Chorvatska, Egypta nebo Itálie nechat očkovat, je nutné si uvědomit, že i zde číhá na návštěvníky mnoho nemocí, kterým jejich organismus není běžně vystaven. Většině těchto nemocí se nevyhnete jen díky své opatrnosti a jedinou zaručenou ochranou může být očkování.

Náhodné fotky z vašich cest

Austrálie_48
Kanada_345
Brazílie_107
Austrálie_6

Ze středomoří Oblíbený ostrov Hvar

Stále více Čechů tráví dovolenou na chorvatských ostrovech. Mezi nejoblíbenější pak patří ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii mezi ostrovy Brač, Vis a Korčula. Ostrov nabízí historické město Hvar, okouzlující přírodu i spoustu krásných pláží, které vyhledává většina z nás.

Celý článek

Naši sousedé Krásy německých měst

Takřka každé větší německé město nabízí historickou čtvrť, ve které můžete navštívit nejednu památku. Navíc jsou německé městské slavnosti vyhlášené po celém světě, a tak řada z nás německá města navštěvuje stále častěji. Je proto dobré se s nimi seznámit trochu blíže.

Celý článek

Z Afriky Hurghada, turistický ráj

Snad nejoblíbenější destinací Egypta je pro Čechy přístavní město Hurghada, která nabízí stovky moderních hotelů, nekončící noční život, nekonečné písčité pláže a také krásy podmořského světa. Navíc je zde turistická sezóna po celý rok - neváhejte a navštivte Hurghadu také!

Celý článek

Tropické ráje Neobjevený ostrov Niue

Na zemi snad nenajdete místo, které by bylo nám, středoevropanům vzdálenější. Malinkatý ostrov v Pacifiku, jež je tak odlehlý, že se k němu nedá téměř dostat. I přesto tady najdeme krásy, které nás přitahují. Objevte nádhery tropického ráje na ostrově Niue.

Celý článek