Poznávací zájezdy

Jestli jste zvídaví a rádi poznáváte nové světy, nové země a nové kultury, ale knihy a televizní dokumenty vám už nestačí, chcete poznat cizí vůně, vánky moří a pouští a chuť dálav na vlastní kůži, pozorně naslouchejte nabídce poznávacích zájezdů.

Pokud chcete okusit cizinu a poznat z ní co nejvíce, ale přeci jen se bojíte vyrazit sami na vlastní pěst, je pro vás ten nejlepší způsob právě poznávací zájezd. Během něj poznáte za krátkou chvíli to nejpodstatnější z kultury a přírody zvolené země či kraje. A je jen na vás, kam se vydáte. Daleko, za moře, za štíty hor nebo jen za humny.

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy jsou již klasickým produktem, který nabízí prakticky každá cestovní kancelář. Nejčastější podoba zájezdů je zájezd autobusem, který vás zaveze na první zastávku vaší poznávací cesty. Často i s průvodcem vás autobus vysadí u nějaké památky, nebo na okraji města a sám se stáhne na parkoviště. Vy máte celý den na prozkoumání města a významných míst. A to buďto po vlastní ose nebo s výkladem a doprovodem průvodce, který vám ke každé budově řekne něco poutavého. Večer zamíříte k hotelu, kde strávíte noc a po snídani zase vyrazíte o kus dál.

Každý zájezd je jiný a každý nabízí něco odlišného. Můžete přespávat v hotelích, originálních bungalovech, v horských chatách. Zájezdy, v návaznosti na jejich stále se pohybující charakter, nabízejí spíše polopenzi – snídani nebo večeři či oboje.

Poznávací zájezd je něco naprosto odlišného, než je pobytová dovolená, kdy dojedete na hotel a jste bez programu necháni sami sobě, často své vlastní nudě a nevědění, co si počnout se dnem. Poznávací zájezd vás zavede rovnou před památky, seznámí vás s nimi a řekne i něco navíc. Ukáže vám místní trhy, zákulisí života ve městě…

Poznávací zájezdy za okraj možností

Existují i takové poznávací zájezdy, které vás donutí šáhnout si na pokraj svých sil. A často je i překročit. Dokážete si představit, jak poznáváte, den po dni, jižní nebo severní ledový pól? Jak se pohybujete na okraji země, kde končí život, jako například v Údolí smrti?

Za kulturou nebo turistikou

Je na vás, co máte raději. Jestli turistiku nebo kulturu. A pokud si nemůžete sami rozhodně vybrat, zvolte poznávací zájezd, který vám dá kus od každého, třeba i s přidanou hodnotou romantiky.

Turistické poznávací zájezdy jsou nejoblíbenější hlavně v horských oblastech. Nabízejí totiž nejvděčnější scenérie hor, údolí, horských říček a malebných domečků krčících se u pat velikánů. Oblíbenými destinacemi jsou proto Alpy a Dolomity s ojedinělou architekturou a horskými masivy, Alsasko s vinicemi a snad stovkami pobořených hradů, Skandinávie se svojí neodmyslitelnou a nezaměnitelnou duší velehor, trollů a vikingských legend.

Oblibou u kulturních poznávacích zájezdů jsou hlavně klasická města, jako je Řím, Athény, Pompeje či Herkuláneum. Jejich nabídka je jasná – antické kulisy a romantika starověku. Velkou dávku kultury renesance, baroka a klasicismu nabízejí Paříž nebo Florencie se svými krásnými stavbami, muzei a památníky. Milovníci umění se určitě nenechají přemlouvat k návštěvě světových galerií a obrazáren ne Vídni, Londýně, Berlíně, Drážďanech nebo krásného Petrohradu.

Náhodné fotky z vašich cest

Austrálie_239
Bulharsko_6
Francie_80
Itálie_97

Ze středomoří Oblíbený ostrov Hvar

Stále více Čechů tráví dovolenou na chorvatských ostrovech. Mezi nejoblíbenější pak patří ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii mezi ostrovy Brač, Vis a Korčula. Ostrov nabízí historické město Hvar, okouzlující přírodu i spoustu krásných pláží, které vyhledává většina z nás.

Celý článek

Naši sousedé Krásy německých měst

Takřka každé větší německé město nabízí historickou čtvrť, ve které můžete navštívit nejednu památku. Navíc jsou německé městské slavnosti vyhlášené po celém světě, a tak řada z nás německá města navštěvuje stále častěji. Je proto dobré se s nimi seznámit trochu blíže.

Celý článek

Z Afriky Hurghada, turistický ráj

Snad nejoblíbenější destinací Egypta je pro Čechy přístavní město Hurghada, která nabízí stovky moderních hotelů, nekončící noční život, nekonečné písčité pláže a také krásy podmořského světa. Navíc je zde turistická sezóna po celý rok - neváhejte a navštivte Hurghadu také!

Celý článek

Tropické ráje Neobjevený ostrov Niue

Na zemi snad nenajdete místo, které by bylo nám, středoevropanům vzdálenější. Malinkatý ostrov v Pacifiku, jež je tak odlehlý, že se k němu nedá téměř dostat. I přesto tady najdeme krásy, které nás přitahují. Objevte nádhery tropického ráje na ostrově Niue.

Celý článek