Výstup na Triglav ve Slovinsku

Slovinsko je každý rok cílem mnoha Čechů, kteří tam jezdí především za adrenalinovými sporty a pěší turistikou. Popravdě, slovinské moře za moc nestojí, ale hory jsou ve Slovinsku úžasné. Výstup na Triglav se tak stává pro mnoho lidí, pomyslným zlatým hřebem.

Odkud vyrazit na Triglav

Nejčastěji se začíná ve vesničce Trenta na břehu Soči. Dostat se tam lze autobusem z Kranjske Gory. Doporučuji si nakoupit zásoby v Kranjke Goře nebo jiném větším městě, protože v samotné Trentě je pouze malý obchůdek s nepravidelnou otevírací dobou a eufemisticky řečeno velmi omezeným sortimentem. V Trentě se nachází dva kempy, cenově vyjdou více méně nastejno. V kempu Trenta (první kemp po cestě ze směru od Kranjske Gory) majitel umí trochu česky a zamluví Vám i Chatu na Doliči.

Samotný výstup na Triglav

Na Triglav je dobré vyrazit brzo ráno. Pokud nejste moc zdatní, budete rádi, že se dostanete do nadmořské výšky, kde už není takové horko, včas. Cesta je výborně značená a prakticky z ní nelze uhnout nebo zabloudit. Neměli byste však trpět závratěmi. Přestože jsou pěšiny výborně upravené, v některých místech půjdete na okraji hodně hluboké propasti. Jakmile dorazíte na chatu na Doliči, můžete nechat přebytečné věci tam a na samotný Triglav vyrazit jen na lehko. Za návštěvu stojí i bývalé italské kasárna pod vrcholem. Výstup na samotný vrchol Triglavuje náročnější, vyžaduje lezení po řetězech a často potkáte turisty i s kompletní horolezeckou výbavou. Proto je vhodné si dobře rozmyslet, jestli na to máte. I když člověk nevyleze na úplný vrchol Triglavu, celý výlet rozhodně stojí za to. 

Náhodné fotky z vašich cest

Itálie_74
Brazílie_154
Maledivy_54
Kanada_51

Ze středomoří Oblíbený ostrov Hvar

Stále více Čechů tráví dovolenou na chorvatských ostrovech. Mezi nejoblíbenější pak patří ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii mezi ostrovy Brač, Vis a Korčula. Ostrov nabízí historické město Hvar, okouzlující přírodu i spoustu krásných pláží, které vyhledává většina z nás.

Celý článek

Naši sousedé Krásy německých měst

Takřka každé větší německé město nabízí historickou čtvrť, ve které můžete navštívit nejednu památku. Navíc jsou německé městské slavnosti vyhlášené po celém světě, a tak řada z nás německá města navštěvuje stále častěji. Je proto dobré se s nimi seznámit trochu blíže.

Celý článek

Z Afriky Hurghada, turistický ráj

Snad nejoblíbenější destinací Egypta je pro Čechy přístavní město Hurghada, která nabízí stovky moderních hotelů, nekončící noční život, nekonečné písčité pláže a také krásy podmořského světa. Navíc je zde turistická sezóna po celý rok - neváhejte a navštivte Hurghadu také!

Celý článek

Tropické ráje Neobjevený ostrov Niue

Na zemi snad nenajdete místo, které by bylo nám, středoevropanům vzdálenější. Malinkatý ostrov v Pacifiku, jež je tak odlehlý, že se k němu nedá téměř dostat. I přesto tady najdeme krásy, které nás přitahují. Objevte nádhery tropického ráje na ostrově Niue.

Celý článek